Avatar (2009) Rok produkcji: 2009
Reżyser: James Cameron
Gatunek: Scince Fiction/Dramat                                                     Ocena: 7/10


"Avatar" opowiada historię sparaliżowanego byłego komandosa - Jake'a, który dostaje szansę odzyskania zdrowego ciała. Musi jednak wziąć udział w specjalnym programie militarnym o nazwie Avatar. Polegał on na przyjęciu drugiego ciała. Ciała mieszkańca Pandory. Miał stać się "prawdziwym mężczyzną" w plemieniu. Jednak szczęście nie trwa długo. Podczas niszczenia jednego ze świętych miejsc miejscowych, Jake zostaje przebudzony z kapsuły, pozwalającej zdobyć drugie ciało. I wszystko wychodzi na jaw.

Ludzie zaczęli niszczyć Pandorę, aby wydobyć jak najwięcej surowców i dóbr mineralnych. Niespodziewanie jednak Jake i Neytiri (ta z plakatu) zakochują się w sobie. Kiedy dochodzi do Wielkiej wojny Jake musi się zdecydować po jakiej stronie stanąć.
Pełny niespodziewanych zwrotów akcji film zaciekawi każdego, mimo, że trwa trzy godziny, nie można się przy nim nudzić. 

Powiem wam jednak, że długo wstrzymywałem się z obejrzeniem tego filmu, ponieważ po jego premierze w kinie wielu ludzi pomdlało podczas jego produkcji w 3D. Dopiero niedawno dowiedziałem się, że był to pierwszy fabularny film zrobiony w 3D. Ludzie po prosty nie mogli wytrzymać i dochodziło nawet do zawałów serca. Film zdobył trzy Oskary i do tego zyskał sześć nominacji do tej nagrody. Inne ważne nagrody to również dwa Złote Globy i dwie nominacje do nich. To by było na tyle, ja się z wami żegnam i zostawiam z obsadą. Pozdrawiam Michalo

Obsada: