Należycie do grupy osób, które tak jak ja przywiązują ogromną wagę do wydania książki? Rozpoczynam nową serię postów o moich przemyśleniach na tematy książkowe.
Okładka, skrzydełka i inne bonusy. Kocham to! Czasami od tego zależy to czy kupię książki, mimo powiedzenia "nie oceniaj książki po okładce". Dzisiaj zaprezentuje wam różne rodzaje okładek i dobrze wydanych książek, na postawie moich  zbiorów oraz innych przykładów.
1.  Okładka filmowa
Powstaje przy okazji, gdy film nakręcony na podstawie książki zdobywa dużą popularność lub przy okazji premiery danego filmu lub serialu. Charakteryzuje się tym, że zamiast zwykłej okładki posiada screena z filmu lub przedstawia wszystkich głównych bohaterów. W mojej biblioteczce posiadam dwie takie książki:


Eragon oraz filmowy Percy Jackson
   
 2. Okładka z gry
Tworzona przez grafików ze firmy wydającej grę, okładka ją promuję. Mało osób za nimi przepada, mi nawet się podobają. Szanuję to, że poprzez gry komputerowe można promować czytanie. Pozycje z gier, znajdujące się mojej biblioteczce:

Wiedźmin oraz Assassin's Creed

Bardzo nietypowy rodzaj, nie pochwalam tego. Okładka ślizga się podczas czytania i nie tworzy całości z książką, a jak zdejmiemy "okładkę", widzimy albo drugą okładkę pomalowaną na jeden kolor, lub tę samą okładkę. To drugie pochwalam ,pierwsze NIE!

Magiczny nóż - przykład wydania, któremu mówię NIE! 4. Zwyczajna okładka
Najwięcej ich u każdego z nas na półce. Nie charakteryzują się niczym, lecz mogą być dodane do niej "bonusy" na przykład: skrzydełka, twarda oprawa, mapy, rozpiski postaci, słownik wyrazów (np. elfickich) oraz wiele innych.
Zwykła książka, nic dodać, nic ująć
 Ale teraz przed wami, jedna z najlepiej wydanych książek jakie widziałem. "Korona Śniegu i Krwi"

Mapki, Mapki!

I to na tyle!
Jeżeli chcecie więcej tego typu postów, napiszcie w komentarzu, możecie również podawać tematy na następne przemyślenia! Zapraszam też do polubienia bloga na facebooku! Umieszczam tam ważne informacje, na które szkoda nowego posta, prowadzę ankiety i inne tego typu sprawy! Pozdrawiam was bardzo serdecznie! Michalo