Liczba stron: 288
Cykl: -
Tom: - 
Gatunek: Biografia
Autor: Peter Hince 
Wydawnictwo: Sine Qua Non 
Ocena: 5/6

"Queen. Nieznana historia" to rock'n'rollowa opowieść z czasów świetności muzycznego szaleństwa, snuta ze sceny, zza kulis i ze studyjnego zacisza. Ten niepowtarzalny zapis autorstwa Petera Hince'a, który spędził z zespołem wiele lat jako członek ekipy technicznej, rzuca  zupełnie nowe światło na Freddiego Mercury'ego, Briana Maya i ich kolegów z jednej z grup wszech czasów. To spojrzenie świeże i nowe, bo osobiste, wykraczające poza monotonię zwyczajnej biografii. Książka odkrywa szereg nierzadko zaskakujących faktów z życia Queen i ich lidera, ale Hince ani na chwilę nie zniża się do poziomu kolorowego tabloidu. To nie historia rodem z brukowej prasy, ale przepustka access all areas do muzycznej przygody życia. "Queen. Nieznana historia" to esencja tego, co składa się na żywot rock'n'rollowca.

Queen - największy, najsławniejszy i najlepszy rockowy zespół XX wieku. Każdy z nas zna takie przeboje jak: "We Are The Champions", "We Will Rock You" oraz "The Show Must Go On". Jako ogromny fan zespołu, postanowiłem,że muszę mieć książkę na swojej półce, a dzięki Wydawnictwu SQN, miałem okazję zrealizować to postanowienie. Niektórzy mogą się bać lektury ze względu na autora, ale zobaczcie co pisze o tym Bogdan Rogowiecki we wstępie do książki: "Kolejna biografia znanego zespołu napisana przez nieznanego autora? Kim jest ten Peter Hince? Kierowcą, który pracował dla Queen przez kilka tygodni, albo mało znanym dziennikarzem, który raz spotkał Briana Maya i uważa,że to pozwala mu napisać książkę o zespole? (...) Peter Hince miał długi i wyjątkowo dobry , bo zawodowy kontakt z Queen, a szczególnie z niepowtarzalnym wokalistą tego zespołu. On dla niego przez kilkanaście lat pracował!"

"Nie będę gwiazdą - będę legendą." - Freddie Mercury 

"Queen. Nieznana historia" to nie nudny opis faktów, o których i tak każdy fan ma pojęcie i wpisy typu :
Koncert w Budapeszcie - 1986. Ta niezwykła opowieść przenosi nas za kulisy występów, ukazuję codzienne zmagania ekipy oraz samego zespołu. Opowiada o trudnościach w swojej pracy i przedstawia wiele ciekawych faktów o zespole. Dzięki Peterowi my też możemy spojrzeć na koncert zza kulis, pokonać trudy podróży oraz poczuć ciężar fortepianu Freda. O tak! Bycie technicznym to bardzo trudna praca. Niektórym może kojarzyć się tylko z darmowymi wejściówkami i siedzeniem za konsolą, ale to nie prawda. To Hince dbał o nastrojenie basu Johna oraz fortepianu Freddiego. One też czołgał się do niego gdy poplątały się kable, a przede wszystkim dbał o słynny mikrofon Mercurego. Czy watro? Zdecydowanie tak! Dowiecie się wilu znaczących faktów. Polecam wszystkim fanom zespołu!

Znaczącymi plusami książki są fakty, o których nikt jeszcze nie miał pojęcia. Czytając czułem się jakbym odkrywał znaczące rzeczy. Ta książka jest cudowna! Jedyny minus to całkiem żałosne fakty dotyczące Freddiego i jego orientacji seksualnej. (Bez komentarza) To jednak nieznaczący nic fakt. Ta książka należy do tych, po które zdecydowanie watro sięgnąć. Mimo, że jest to moja pierwsza biografia jaką czytam, myślę, że sięgnę po więcej.Jednym zdaniem mówię: POLECAM!

Książkę mogłem przeczytać dzięki uprzejmości wydawnictwa SQN


Przy czytaniu radzę przesłuchać: