"Za niegodziwość ludzi" oraz "Wszystko co pełza po ziemi" - dwie poprzednie części "Noego" kończyły się w najmniej oczekiwanych momentach, przez cały czas podsycając apetyt czytelnika na dalszy ciąg wydarzeń, czyli "Noe. I wody spadły na ziemię". Ukazane w poprzedniej części deszcze zamieniły się w ogromną, pochłaniającą wszystko powódź. Bóg nie oszczędza nikogo: zwierząt, roślin, ludzi... Arka jednoczy pod swoim dachem ocalałych, których wybrał Bóg, ale przed Noem i tak stanie mnóstwo trudnych wyborów. Zapraszam do poznania już trzeciej części komiksowego cyklu "Noe"!

"Cóż jednak ze złem, które drzemie w każdym z nas?"

Arka musiał zostać zamknięta. A wszyscy ci, którzy zostali na zewnątrz mieli zginąć. Z nieba spadają ciężkie krople deszczu, a ziemię barwi ludzka krew. Pan nie ma litości dla grzeszników. Tylko Noe i jego rodzina mają prawo ujść z życiem. Wody wzbierają, a pod arką trwa straszliwa bitwa - walka o przetrwanie. Przed Noem po raz kolejny staje wiele trudnych wyborów, a jeden z nich może nawet obrócić syna przeciwko ojcu.

"I było to dobre. Wszystko było dobre. Był to Raj. Klejnot w dłoni Stwórcy."

Trzecia część "Noego" prezentuje ten sam poziom od pierwszego tomu. Barwne, wyraziste rysunki tworzą tą niezwykłą opowieść,a dodatkowo ubogaca ją świetnie dobrany tekst, dzięki któremu możemy dogłębniej poznawać bohaterów. Komiks bardzo odbiega od standardów, a na myśli mam to, że nie jest to brzydki "Thorgal", czy nawet "Assassin's Creed", który również ukazał się nakładem Wydawnictwa Sine Qua Non. Do tego wszystkiego dochodzi twarda oprawa i śliski papier, co sprawia, że przyjemność z czytania jest jeszcze większa. W tym tomie oprócz historii Noego znajdziemy również między innymi przypomnienie opowieści o stworzeniu świata i grzechu pierworodnym. Czego chcieć więcej?

"Wszystko, co uczynił, wszystko, co było dobre zostało zniszczone przez człowieka."

Biblia - komiks, czy jej "obrazkowe" uzupełnienie? Sądzę, że i to i to, ponieważ fabuła przypomina nam biblijne wydarzenia i jednocześnie rozszerza je o to, co działa się między innymi na arce. Wiadomo, że to drugie to zwyczajna fikcja literacka, lecz oba aspekty doskonale ze sobą współgrają. Na podsumowanie powiem, że ta część utrzymuje poziom poprzedniczek, rysunki i tekst świetnie ze sobą współgrają oraz, że pomimo dość wysokiej ceny powieść graficzna jest doskonałą lekturą, dającą niezwykłą przyjemność. Polecam szczególnie dla fanów serii! 

Liczba stron: 64
Gatunek: fantasy, biblia (komiks)
Cykl: "Noe"
Tom: III
Tytuł oryginalny: "Noe. Et les eaux envahirent la terre"
Oprawa: twarda
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Ocena: 4/6
Cena detaliczna: 36,90

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję Wydawnictwu SQN!