Trzy lata już minęły, jak jeden dzień... Ale zaraz, zaraz. Kiedy? Pamiętam moment, gdy jako szóstoklasista założyłem tego bloga i właściwie nie widziałem jako takiej przyszłości w tym co robię. To miało być krótkotrwałe zajęcie na wakacje, a tymczasem siedzę w tym już ponad trzy lata. Moje pisanie było pierwotnie na bardzo niskim poziomie, jednakże z wpisu, na wpis zacząłem coraz bardziej kształtować mój styl i poprawność języka. 

W tym wspomnieniowym poście chciałbym przede wszystkim podziękować wszystkim osobom, które przez te trzy lata przewinęły się Kulturę... W szczególności zaś tym 127 osobom z licznika obserwatorów, którzy stale tu bywają. Dziękuję z całego serca, możliwe, że bez Was nie pisałbym teraz, tylko rzucił to już dawno temu.

Specjalnie z okazji urodzin przygotowałem krótką oś czasu, która przedstawia najważniejsze etapy kształtowania Kultury według Michała, aż do obecnego momentu. 

8 czerwca 2012 r. - utworzenie bloga, jeszcze pod nazwą Magia książek. Ukazuje się pierwszy post - opowieść o zupełnie nieznanej książce, zupełnie nieznanego autora. Zero odgłosu. 

lipiec 2012 r. - pojawiają się pierwsze komentarze i pierwsi obserwatorzy.

październik 2012 r. - ogłoszenie pierwszego konkursu. Okazja zacna - 1000 wyświetleń i 10 obserwatorów. 

listopad 2012 r. - pokazuję biblioteczkę i "relacjonuję" pierwsze wydarzenie - Falkon 2012. 

styczeń/luty 2013 r. - zawiązanie pierwszej współpracy recenzenckiej. Recenzja pełna emocji, bo przecież dostałem coś za darmo. 

sierpień 2013 r. - kolejny konkurs, kolejne współprace. 

listopad 2013 r. - pierwsza poważna relacja (Falkon 2013) + kolejny konkurs

W 2013 roku wydłużyłem recenzje, nawiązałem wiele, utrzymujących się do dzisiaj współprac i zmieniałem nazwę bloga na Kultura według Michała. 

rok 2014 - pojawiają się nowe serie, a co za tym idzie, blog przestaje gościć tylko moli książkowych. Pojawiają się relacje i recenzje z prawdziwego zdarzenia. 

rok 2015 - trwa cały czas. Nieustannie się rozwijam. Ostatnio zaprojektowałem logo dla bloga, planuję cały czas udoskonalać Kulturę według Michała i otwierać się na świat. Myślę, że mi w tym pomożecie :)

Nieważnie, czy czytasz mnie od dawna, czy poznałeś dopiero dzisiaj. Dla mnie i tak jesteś wyjątkowym człowiekiem i dziękuję Ci za to najserdeczniej drogi czytelniku. W ramach tego już na początku lipca organizuję konkurs z masą ciekawych nagród.

Jeszcze raz dziękuję!
Michał Oleksa