Festiwal Fantastyki Falkon już za tydzień! W związku z tym zapraszam do zapoznania się z zapowiedzią, gromadzącą najważniejsze fakty i punktu programu, o których już wiadomo. W związku z tym wielkim świętem fantastyki, wraz z organizatorami Falkonu, przygotowałem konkurs. Szczegóły pod koniec wpisu!

Falkon to festiwal fantastyki, od szesnastu lat odbywający się w Lublinie. To niezwykłe wydarzenie, gromadzące tysiące ludzi z całej Polski. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem Falkon Versus, a jej twarzą są trzy postacie wykreowane specjalnie na potrzeby konwentu, symbolizujące wiele odmian fantastyki, o których więcej przeczytacie tutaj.

Lubisz czytać dużo fantastyki? Na Falkonie znajdziesz swoich ulubionych pisarzy. Głównym gościem tegorocznej edycji będzie zdobywca Nagrody Hugo - Ian McDonald. W Polsce znany przede wszystkim z powieści "Rzeka bogów" i "Brasyl", wydawanych przez MAG w cyklu "Uczta wyobraźni". Nie zabraknie również polskich twórców, w większości elity Wydawnictwa Fabryka Słów: Jarosława Grzędowicza, Andrzeja Pilipiuka, Jacka Komudy, Mai Lidii Kossakowskiej oraz polskich twórców postapokalipsy - Pawła Majki oraz Michała Gołkowskiego. 

Spędzasz godziny na pogrywaniu w planszówki ze znajomymi? Na lubelskim festiwalu czeka na Ciebie ogromny gamesroom z bogatą biblioteką gier. Możesz znaleźć tu i przegrać praktycznie każdy wybrany przez siebie tytuł, od Eurobiznesu, do "Gry o Tron". Nie będą pokrzywdzeni również miłośnicy elektronicznej rozrywki. Odbędą się turnieje LoL'a i Hearthstone'a, a na konsolówce będzie można pograć w największe hity gier na tą właśnie platformę. 

A oprócz tego prelekcje, panele, konkursy, pokazy, hala targowa, RPGi, LARPy, Falkon Arena i wiele wiele innych. Więcej potrzebnych informacji oraz program festiwalu znajdziecie na stronie internetowej. Dużo wspomniałem też w mojej poprzedniej zapowiedzi. 

  • Kiedy? 6-8 listopada.
  • Gdzie? Targi Lublin, ul. Dworcowa 11 
  • Cena? 50 zł - wszystkie 3 dni; 30 zł - piątek, 40 zł - sobota; 20 zł - niedziela 


Wraz z organizatorami Falkonu pragniemy ogłosić konkurs, w którym do wygrania będzie pełna podwójna wejściówka na lubelski festiwal. Wygraj i zabierz drugą osobę! Zadanie jest proste:

Napisz w 2-3 zdaniach dlaczego chciałbyś/chciałabyś pójść na Falkon?
Liczy się przede wszystkim kreatywność!

W swojej odpowiedzi koniecznie podaj adres e-mail. Jeżeli wybierzesz opcję komentowania anonimowego podpisz się. Możesz też wysłać odpowiedź na mojego maila. Czas jest do wtorku, do godziny 23:59, późniejszych zgłoszeń nie przyjmuję. Osoba wygrana ma jeden dzień na odpowiedzenie na maila. Miłej zabawy!

Pozostaje tylko powiedzieć jedno. Do zobaczenia na Falkonie!