Na lubelskie ziemie po wielu latach powrócił smok. Legendy głoszą, że osiadł gdzieś blisko centrum miasta i na razie nie pozwala się do siebie zbliżać. Śpi, ale już niedługo się obudzi i przyjmie pod swoje skrzydła wszystkich spragnionych fantastyki. 26 maja rusza czterodniowy konwent Dragon, którego patronem medialnym jest m.in. blog Kultura według Michała. Specjalnie z tej okazji przygotowałem zapowiedź, a także małą niespodziankę od organizatorów - radzę uważnie przeczytać do końca. 

Nie masz jeszcze panów na długi majowy weekend? Wszelkiego rodzaju gry nie są ci obce, a na spotkania ze znajomymi zawsze przynosisz planszówki? Spędzasz noce na graniu w eRPGi, zamknięty tylko w swojej wyobraźni? Odwiedź XXIII Liceum Ogólnokształcące w Lublinie, gdzie już 26 maja startuje konwent gier fantastycznych Dragon. Cztery dni niesamowitej zabawy w samym centrum miasta - nie możesz tego przegapić!

Program nie jest jeszcze do końca znany, ale na pewno możemy się spodziewać dużej ilości prelekcji, konkursów, gier fabularnych, planszowych, bitewnych i LARPów. Zaplanowany jest również turniej e-sportowy w grę League of Legends. Organizatorzy obiecują też kilka niespodzianek, które na razie schowane są pod skrzydłami smoka. 

Wejściówka na całość imprezy to koszt 30zł. Oficjalne rozpoczęcie konwentu odbędzie się w piątek rano, ale wszystkich zainteresowanych organizatorzy zapraszają już od czwartku po południu. Dokładne godziny zostaną podane wkrótce, dlatego warto śledzić stronę konwentu
Istnieje również możliwość nabycia wejściówki obejmującej tylko poszczególne dni. Za wejście w piątek lub w sobotę zapłacimy 20 zł, a za odwiedzenie terenu konwentu tylko w niedzielę - 15 zł
Wejściówka jednodniowa uprawnia do pozostawania w XXIII LO od rana do północy danego dnia.

Ogólnopolski Konwent Gier Fantastycznych Dragon odbędzie się w dniach 26-29 maja 2016r. w Lublinie w XXIII Liceum Ogólnokształcące im. Nauczycieli Tajnego Nauczania.

Fot. Michał Oleksa
Wraz z organizatorami konwentu Dragon w Lublinie pragnę ogłosić konkurs, w którym do wygrania jest pełna - 3-dniowa wejściówka na imprezę. Żeby o nią zawalczyć wystarczy do 24 maja (wtorek), go godziny 23:59, wysłać na adres michaloleksa@wp.pl odpowiedź na pytanie konkursowe, które brzmi następująco:
Krakowianie mają swojego Smoka Wawelskiego, którego wizerunek zna większość z nas. 
A jak wyglądałby lubelski smok?
Liczę na odpowiedzi krótkie (max. 3-4 zdania), treściwe, ale i kreatywne. W mailu proszę koniecznie podać swoje imię i nazwisko.
Pozostało powiedzieć tylko jedno - widzimy się na Dragonie!