Festiwal Fantastyki Falkon już za mniej niż tydzień! W związku z tym zapraszam do zapoznania się z zapowiedzią gromadzącą najważniejsze fakty i punktu programu, o których już wiadomo. W związku z tym wielkim świętem fantastyki, wraz z organizatorami Falkonu, przygotowałem także konkurs z wejściówką do wygrania. Szczegóły pod koniec wpisu.

Falkon to ogólnopolski festiwal fantastyki, który odbywa się w Lublinie już po raz siedemnasty co roku gromadząc tysiące fanów z całej Polski (w 2015 roku - ponad 8 tysięcy osób). Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "Herosi Falkonu" i koncentruje się na tematyce komiksu, ale i nie tylko. Każdy z działów szeroko rozumianej fantastyki otrzymał swojego opiekuna. Ścieżki każdego z nich poprowadzą uczestników przez wybrane punkty programu z danej dziedziny. 

Widzę Cię, czytasz teraz ten tekst. Nie ty, Ty! Tak, wiem, że lubisz dużo czytać, a na jesienne wieczory najlepsza jest dla Ciebie oczywiście dobra książka. Na Falkonie znajdziesz całą rodzimą rzeszę twórców gatunku - Grzędowicz, Kossakowska, Pilipiuk, Gołkowski, Kosik, Ćwiek, Komuda, czy Piskorski to tylko garstka literackich gości, którzy pojawią się na festiwalu w tym roku. Liczni laureaci nagrody Zajdla, cenieni w całym kraju i poza nim poprowadzą swoje spotkania autorskie i podpiszą egzemplarze swoich powieści. Warto również zaznaczyć, że na Falkonie będzie możliwość zakupu nowej propozycji Fabryki Słów stworzonej we współpracy z organizatorami tegorocznej edycji festiwalu. Antologia pt. "Na nocnej zmianie. Pióra Falkonu" to owoc pracy kilku autorów, których ugości lubelski konwent, a także debiutantów wyróżnionych w konkursie o takim samym tytule. Pozycja z pewnością warta poznania. 

Nie wyobrażasz sobie życia bez gier planszowych, chciałbyś zagrać w coś ze znajomymi, a może po prostu bardzo chciałbyś pograć tylko nie masz z kim? Dla wszystkich uczestników otwarty jest ogromnych rozmiarów gamesroom - czynny 24/h. Znaleźć tam można oczywiście wypożyczalnię z ogromną biblioteką wszelkich tytułów (od Eurobiznesu do Gry o Tron), a także dziesiątki wolnych stołów do grania. W tej samej hali czeka również strefa gier video, bitewniaków i karcianek. Każdy znajdzie coś dla siebie! 


Na stronie festiwalu jest już dostępny cały program imprezy. Ciekawie zapowiada się kilka prelekcji, ale także większe punkty takie jak: standardowo - Falkon Arena, czy konkurs KOSplay. Oprócz tego hala pełna wystawców, szkoła programowa z bogatym repertuarem gier RPG i LARPów i wiele wiele innych. Wszystko od 4 do 6 listopada w Lublinie. Nie może Cię tam zabraknąć!


KONKURS 
Wraz z organizatorami zapraszam Was do wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania jest podwójna wejściówka na wszystkie dni festiwalu.
Aby o nią zawalczyć należy odpowiedzieć na pytanie:

Jak wyglądałby Twój Heros Falkonu?

3 - 4 zdaniowe odpowiedzi proszę przesyłać w komentarzach do 2 listopada włącznie. Proszę o podanie maila kontaktowego. 
Po tym czasie wybiorę zwycięzcę, który otrzyma trzy dni świetnej zabawy za darmo! Powodzenia! 

Kultura według Michała jest patronem medialnym XVII edycji Festiwalu Fantastyki Falkon