Kulturalny Lublin to seria, w której przedstawiam Wam artystyczne oblicze mojego miasta, a jednocześnie obalam mit, będący powtarzającym się stwierdzeniem wielu młodych lublinian - "Tu się nic nie dzieje!". W ramach tego cyklu ukazywać się będą: relację z wielu wydarzeń i ich zapowiedzi, a także opisy interesujących i inspirujących miejsc w tym pięknym mieście, gdzie kultura aż tętni życiem. 

Klocki LEGO znają wszyscy, bo przecież prawie każdy miał z nimi styczność w beztroskich latach dzieciństwa. Dzięki tym małym elementom i odrobinie kreatywności można było zbudować cokolwiek się chciało. W dzisiejszej odsłonie Kulturalnego Lublina opowiem o niezwykłej wystawie, którą od 10 września można oglądać w lubelskim Outlet Center. Zapraszam do podziwiania zaprezentowanych budowli oraz zapoznania się z moim opisem wrażeń z tym związanych. 

Wielka wystawa LEGO jest projektem wędrownym, co miesiąc odwiedzającym inne miasto w Polsce. W końcu musiało również paść na Lublin. Od połowy września codziennie odwiedzają ją tłumy zwiedzających. Młodsi cieszą się widząc sposób w jaki zostały wykorzystane ich ulubione klocki, a dorośli wracają myślami do dzieciństwa, na nowo odkrywając skryte w sercu dziecięce marzenia. 
  
Makiety zaprezentowane na Wielkiej Wystawie LEGO były bardzo zróżnicowane. Od prostych budowli, stanowiących większe, złożone i możliwe do kupienia zestawy, po monumentalne konstrukcje wymagające naprawdę wielkiego kunsztu artystycznego. Dzięki temu mogliśmy podziwiać ogromne budowle, takie jak: wielka bitwa, cyrk, czy 11 metrowy Titanic, zbudowany z 500.000 elementów! 

Nie mogło zabraknąć również słynnej sceny z filmu "Titanic"
Wydarzenie to spełnia również funkcję edukacyjną. Znajdziemy tu między innymi obrazy znane nam z kart historii współczesnej, takie jak: zburzenie Muru Berlińskiego, PRL i Stan Wojenny w Polsce, czy lądowanie na Księżycu. Łatwo również zauważyć dużą, interaktywną mapę Europy. Kształceniu i pobudzaniu kreatywności poprzez zabawę mówię TAK! 


Podsumowując - Wielka Wystawa Budowli z Klocków LEGO jest niezwykle ciekawym i wartym uwagi przedsięwzięciem. Jest imprezą, podczas której równie dobrze bawią się  duzi i mali. Skupia monumentalne i niezwykle kreatywne budowle zapierające dech w piersiach, inspirujące i pobudzające kreatywność. Uważam, że jest znakomitą alternatywą do spędzenia wolnego czasu w weekend. Liczę na to, że projekt będzie się nieustannie rozwijał i gromadził coraz większe rzesze odwiedzających. 

©Michał Oleksa
2015

Ocena wydarzenia:
  • Pomysł zasługujący na uznanie
  • Sprawna obsługa i organizacja
  • Dość niskie ceny biletów 
Warto zajrzeć, może wystawa odwiedzi Twoje miasto?