Koniec października i początek listopada obfitować będą w dwie niezmiernie ciekawe imprezy, odbywające się na skalę ogólnopolską a nawet międzynarodową. Pierwsza z nich to Targi Książki w Krakowie, odbywające się w dniach 22 - 25 października. Drugą z nich jest już XVI edycja lubelskiego Festiwalu Fantastyki Falkon, w tym roku odbywającego się pod nazwą Falkon Versus.

XIX Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Krakowskie Targi Książki to wydarzenie, którego nie może przegapić żaden z moli książkowych. Cztery dni, setki wystawców i masa spotkań z pisarzami z wielu krajów świata. Wszystko odbywać się będzie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym EXPO, oczywiście w Krakowie. Ceny biletów jednodniowych wynoszą kolejno 5 złotych - ulgowy, 7 złotych - normalny. Wejściówka czterodniowa to koszt 18 złotych. 

Na targach pojawię się w piątek (23 października). Na blogu będziecie mogli spodziewać się bogatej fotorelacji, tradycyjnego spisu wrażeń oraz Video-relacji, która ukażę się na moim kanale YouTube. 

Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie pod adresem -> zobacz

XVI Festiwal Fantastyki Falkon w Lublinie


6 listopada. Zapamiętajcie tą datę, bowiem wtedy fantastyka ponownie zawładnie Lublinem. Kolejny Festiwal Falkon to trzy dni, które spędzicie w zupełnie innym świecie. Niesamowita konwentowa atmosfera wciągnie was i sprawi, że zakochacie się w fantastyce i we wszystkich jej dziedzinach. Nie może Was tu zabraknąć!

Falkon od czterech lat odbywa się na terenie Targów Lublin. To ogromna przestrzeń, gdzie znajdziecie między innymi halę targową wraz ze sceną, gamesroom oraz kilka sal konferencyjnych, w których odbywać się będą poszczególne punkty programu. Po raz kolejny do dyspozycji konwentowiczów będzie mieszcząca się w pobliżu terenu targów - szkoła podstawowa, w której będzie można zagrać w rozmaite gry RPG i LARP. 

Program Falkonu już bardzo zróżnicowany. Składa się on przede wszystkim z rozmaitych prelekcji, wykładów i spotkań autorskich. Wśród tegorocznych gości festiwalu znajdują się takie nazwiska jak: Andrzej Pilipiuk, Jarosław Grzędowicz, Maja Lidia Kossakowska, Paweł Majka, czy Aneta Jadowska. Oprócz elity Fabryki Słów spotkamy również licznych grafików, rysowników i twórców gier, a także gości zagranicznych, których nazwiska na razie nie są ujawnione. 

Tegoroczna edycja festiwalu to również rozmaite konkursy. Najciekawszym z nich jest KOSplay, który odbędzie się w sobotę. Na uczestników czekają również konkursy: Nerd, Drużynowe Mistrzostwa Gier Planszowych, Larpy najwyższych lotów, czy Puchar Mistrza Mistrzów. 

Szczegółowy program Falkonu nie jest jeszcze znany. Na pewno możemy się spodziewać ogromnej ilości dobrej zabawy i spędzenia czasu w miłym towarzystwie. Jeżeli chcecie być na bieżąco zachęcam do śledzenia strony internetowej festiwalu oraz mojego bloga, gdzie stopniowo będą się pojawiały kolejne informacje. Wraz z organizatorami Falkonu planujemy również konkurs, w którym do wygrania będzie podwójna wejściówka na wszystkie trzy dni festiwalu.  

Miło mi poinformować, że XVI edycja Festiwalu Fantastyki Falkon w Lublinie
odbędzie się pod patronatem bloga Kultura według Michała


©Michał Oleksa
2015