Trylogia "Kroniki Rodu Kane" została napisana przez Ricka Riordana - amerykańskiego pisarza, autora książek dla młodzieży z gatunku fantasy oraz książek kryminalnych. Jest on również autorem bestsellerowej serii "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy. Trylogia składa się z książek:

    

Trylogia to prawdziwa gratka dla miłośników fantasy a teraz pokrótce opowiem o jej bohaterach
Główni bohaterowie:
Carter Kane - nietypowy nastolatek mieszkający i podróżujący z ojcem egiptologiem, dlaczego nietypowy? Bo ciągle chodzi w garniturze, uczy się z ojcem i wcale nie jest wyluzowany jak każdy nastolatek. Jednak w kolejnych częściach czytelnik zauważa jego zmianę...
Sadie Kane - siostra Cartera mieszkająca z dziadkami (mama Cartera i Sadie nie żyję umarła próbując powstrzymać boga chaosu Appoisa), typowa nastolatka normalnie chodzi do szkoły, ma koleżanki itd. 
Julius Kane - ojciec Cartera i Sadie, mag, użyczy on ciała bogu Ozyrysowi.
Amos Kane - stryj Cartera i Sadie, brat Juliusa, w poźniejszych częściach zostanie on przewodniczącym Domu Życia - stowarzyszenia magów Egiptu z całego świata.
Bastet - bogini kotka opiekunka Cartera i Sadie.

Występuje w niej też wielu bogów starożytnego Egiptu oraz wielu innych drugoplanowych bohaterów. Fabuła książki zachwyca pod względem napięcia jakie wnosi ale też humoru.