Liczba stron: 175
Cykl: "Wojownik Trzech Światów"
Tom: 2
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kościuszko
Autor: Robert Kościuszko
Ocena: 5/6

"On zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz Mu piętę." To prastare proroctwo spędza sen z powiek Lucyfera, który za wszelką cenę chce utrzymać władzę nad ludzkością. W jaki sposób zaatakuje Elohim? Czym będzie ostateczne uderzenie i jaka jest tu rola Dawida? Tego tajemniczego planu strzeże drużyna Elezara, dlatego szatan będzie ich ścigał z zaciętą wściekłością. Zaprzęgnie do tego celu nawet króla Saula wraz z jego armią. Czy nasi bohaterowie zdołają ocalić los ludzkości? Twoje życie znajduje się w samym centrum tej wojny. Oto druga część przygód dzielnego Elezara, oficera Armi Zwierzchności oraz jego giermków: Tomasza i Skinola. Czy młodzi wojownicy przejdą drugą próbę i wrócą do swego świata? Wskocz odważnie w ich przygodę, Życzę Ci super wrażeń.  Robert Kościuszko

Czy marzyłeś kiedyś o podróży w czasie. Do wieków bardzo odległych i tajemniczych. Nie do końca odkrytych. Do Starego Testamenty, księgi, która opiewa początki ludzkości. Z sagą "Wojownik Trzech Światów", to wszystko jest możliwe. 
W dzisiejszych czasach powstaje wiele nowych gatunków literackich. Wielu autorów eksperymentuje, łącząc je ze sobą. i tworząc zupełnie nowe i nieodkryte. Dzięki takiemu zabiegowi powstał między innymi "Wojownik Trzech Światów", którego mam dzisiaj okazję dla Was zrecenzować. Robert Kościuszko połączył fantastykę z religią, a owoce widzimy w całej sadze. Efekt robi wielkie wrażenie.

Z pierwszej części wiemy, że Tomasz przeniósł  się do czasów Dawida, wraz z dawnym (już wtedy) przywódcą gangu narkotykowego Skinolem oraz rzekomym wujkiem Elezarem, oficerem Armii Zwierzchności. Fabuła opisuje jego dalsze zmagania i podróż. Przed Tomaszem wiele trudnych zadań.Czy sprosta nadchodzącym wyzwaniom? Tego możecie się dowiedzieć tylko z tej książki.
Mimo iż czytam już drugi tom nadal nie wiem czym są owe "Trzy Światy" . Jednym z nich może być nasz świat, drugim ten, do którego przeniósł się główny bohater, a trzeci? Nie mam pojęcia. Mam nadzieję, żę dowiem się tego w przyszłych tomach. 

Jedyne co dosłownie przerażało mnie w książce to jej wielkość.  Mimo, że jest to mały format, to jeszcze tak mało stron. A szkoda, bo Robert Kościuszko. to jeden z moich ulubionych autorów. Jego książki są naprawdę godne polecenia. Tylko tak mało znane. 
Dlaczego warto?
Bo te książki wciągają, a ich przeczytanie zajmuję zawsze bardzo mało czasu. Polecam każdemu. Niezależnie od wieku. Ta książka jest jak jak pociąg wsiądziesz ale nie wysiądziesz w czasie jazdy. Za bardzo się wciągniesz. 
Polecam! Michał

> > >
Dzisiaj trochę krócej ponieważ książka jest krótka, ale na pewno pojawi się jeszcze wile recenzji. WAKACJE! Tak, ale to jest temat na oddzielny post. Widzimy się jutro! Cześć!

Wyzwania:
CZYTAM FANTASTYKĘ
CZYTAMY POLSKĄ FANTASTYKĘ