Już za mniej niż dwa miesiące nastąpi kolejny, siedemnasty już - Fantastyczny Atak Lublina. Tegoroczny Falkon odbędzie się w dniach od 4 do 6 listopada pod hasłem "Herosi Falkonu" - zdradzającym spore nawiązania do komiksu podczas tej edycji konwentu. Po raz kolejny fandom zawładnie okolicami Targów Lublin, które na te dni staną się miejscem największego po tej stronie Wisły i drugiego największego w Polsce festiwalu fantastyki. Mamy już sporo informacji, które postaram się zebrać i przedstawić. 

Po raz kolejny na festiwalu pojawi się wiele punktów programu, które mogliśmy już obserwować w poprzednich latach. Mowa tu oczywiście o Falkon Arenie - miejscu, gdzie każdy zgłoszony uczestnik może wziąć udział w turnieju na broń bezpieczną. Stałym punktem jest również konkurs Cosplay, który odbędzie się na głównej scenie. Oprócz tego jedna z hal targowych po raz kolejny zostanie przekształcona w gamesroom, który rozrasta się z roku na rok. 

Co oprócz tego? Z pewnością wiele rozbudowanych bloków zawierających rozmaite prelekcje i punkty programu. Podczas tegorocznej edycji organizatorzy podążają za zeszłoroczną koncepcją, dzięki której każdy z działów szeroko rozumianej fantastyki otrzymał swojego fikcyjnego opiekuna. W tym roku, zgodnie z konwencją, będą to superbohaterowie. 

Zaproszonych gości jest naprawdę dużo, a z pewnością będzie ich jeszcze przybywać. Oprócz czołówki polskiej fantastyki - Grzędowicza, Pilipiuka, Kossakowskiej, czy Komudy, pojawią się także osoby związane z określoną dziedziną - posiadające pasję, którą rozwijają i dzielą się z innymi, a także są za to nagradzani. Autorzy gier planszowych, blogerzy, e-pisarze. Każdy z nich przedstawi uczestnikom coś swojego. Nadal jednak nie jest ogłoszona obecność zagranicznego gościa (ankietę wygrał Dmitry Gloukhovsky, ale nic nie zostało jeszcze potwierdzone). 

Jeśli masz pasję i chcesz o niej opowiedzieć ludziom, bądź kiedykolwiek przygotowywałeś prezentację dotyczącą chociażby sposobów hodowli smoków to możesz na Falkonie poprowadzić swój punkt programu. Dla prelegentów przewidziane są zniżki. Jeżeli natomiast pragniesz wziąć udział w tworzeniu jednego z największych festiwali w Polsce to wystartowały zgłoszenia do falkonowego wolontariatu. Ruszyły również zapisy na akredytacje prasowe. Można też kupować bilety w przedsprzedaży

W tym poście zebrałem tylko pierwsze informacje, opisałem fundament konwentu. Kolejna zapowiedź będzie zbierać już więcej faktów, a także wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Spodziewajcie się również konkursu z wejściówką do wygrania :)

Pozostaje tylko czekać na trzy dni niesamowitych wrażeń. W listopadzie widzimy się w Lublinie! 

Michał Oleksa