LiebsterBlogAward 
Liebster Blog to wyróżnienie od innego blogera  za dobrze wykonaną pracę. Wyróżniona osoba odpowiada na 11 pytań zadanych przez nominującego. Wyróżniona osoba może później przyznawać wyróżnienie, dla innego blogera. Ja zostałem nominowany już po raz drugi. Dziękuję serdecznie Monice z bloga Magia liter, czar słów - blog literacki za to wyróżnienie. 

1. Jak się zaczęła twoja przygoda z blogiem? 
Zaczęło się od długotrwałych obserwacji innych blogów. Od samego początku pragnąłem pisaćbloga książkowego. Po długich staraniach wreszcie go założyłem. Dodam jeszcze, że mojego pierwszego bloga tworzyłem w tajemnicy przed rodzicami, którzy mi na niego nie pozwalali. Tamten blog został usunięty i powstał ten, na którym działam do dziś. Niedługo urodzinki!

2. Twoje książkowe zachwycenie - jaką książkę masz stale przy sobie, lub jaka zrobiła na tobie takie wrażenie, że do dziś pozostajesz po jej urokiem?
Bardzo trudne pytanie. Bardzo zachwycają mnie powieści Ricka Riordana. Każdą jego książkę "połykam w całości", a czytane wielokrotnie zawsze odkrywają przed nami nowe tajemnice. 

3. Książka papierowa, audiobook czy e-book? Którą z nich cenisz najbardziej i dlaczego? 
Moim zdaniem jest to książka papierowa. Być może dlatego, że nie miałem dużej styczności z innymi urządzeniami. Kocham szeleszczące strony, zapach farby drukarskiej. E-book tego nie daje, ni można się również pochwalić ile ma się książek (no w pewnym sensie).

4. Jak się zaczęła twoja przygoda z książką? Pamiętasz ten moment, kiedy wciągnęło cię na dobre i wiedziałeś, że mol książkowy to właśnie TY?
Bardzo ciekawe pytanie.  To było druga klasa podstawówki. Wcześniej byłem bardzo oporny do czytania. Mama musiała mnie zmuszać do czytania lektur. Pewnego dnia mama kupiła mi pierwszą część "Harrego Pottera" i zaczęła czytać na głos. Wtedy pomyślałem sobie "Fajnie byłoby też samemu sobie poczytać" i tak się zaczęło.

5. Ulubiona pora na czytanie to...
Cały dzień jest dobry na czytanie książek. Ale ja najbardziej lubię czytać wieczorem, kiedy już nie muszę się nigdzie śpieszyć i nikt mi nie zabroni.  

6. Twoje ulubione strony www, na które zaglądasz regularnie.
Są to oczywiście blogi moich czytelników, które odwiedzam regularnie oraz takie strony jak lubimyczytac.pl oraz wiele innych.

7. "Przyjaźń wypływa z wielu źródeł, z których najważniejsze jest szacunek." Przyjaźń dla mnie to...
Jest to stała nierozerwalna więź polegająca na zaufaniu i wzajemnej pomocy. Niewielu jest takich prawdziwych przyjaciół. 

8. wymień trzy filmy, które możesz oglądać nieustannie, z taką samą fascynacją, jakbyś robił to po raz pierwszy?
Zekranizowana trylogia "Władcy Pierścieni", "Troja", "Gwiezdne Wojny"

9. Trzy książki, które zabrałbyś ze sobą na bezludną wyspę to...
Tylko trzy, ja zabrałbym cały księgozbiór. No dobra to: "Gra o Tron", "Hyperversum" oraz coś Tolkiena.

10. Z jakim autorem, który już nie żyję chciałbyś zjeść kolację i o co byś go zapytał?      
Myślę, że z Tolkienem. Spytałbym się go skąd czerpał pomysły na wykreowanie świata i postaci. Skąd pomysł na powieść, która zainspirowała przyszłe pokolenia.

11. Ja wierzę w potęgę książki papierowej i w to, że przetrwa , pomimo wszystko. A ty? 
Ja również. Tak łatwo się nas - czytelników nie pozbędą :D. A mimo tych wszystkich opinii, że czytelnictwo w Polsce spada, to trochę nieprawda, ponieważ coraz więcej ludzi zaczyna czytać. 

No i to tyle, wiem, że dużo was już uczestniczyło w tej zabawie, jeżeli jednak chcesz być nominowany napisz w komentarzu. NIE BÓJ SIĘ! Wymyślę ci pytania i prześlę w komentarzu na twoim blogu. Pozdrawiam was bardzo serdecznie Michalo